Cyklus přednášek - Čínský znakový plakát

Anotace

Dovolujeme si Vás pozvat na cyklus přednášek, které se uskuteční 30. května v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara (LS221).

Cyklus přednášek od 10 hodin

Karel Míšek: Kresba v rukou grafického designéra
Přednáška představí stručný úvod do evropského kontextu v oblasti grafického designu s důrazem na medium kresby.

Li Xu: Hra v čínských znakových plakátech
Hra s písmem je zde míněna v kontextu čínského znakového plakátu, který je tvořen netradiční cestou a nezaostává tak ve své rutině. Li Xu ve své tvorbě kombinuje nové ideje, technologie a metody na pozadí čínské kaligrafie. Vytváří tak čínský znakový plakát se silným vizuálním poselstvím!

Cyklus přednášek od 13 hodin

Fang-Pang Chang: Plakát vytvořený na Tchaj-wanu
V tradiční čínské kaligrafii se snoubí forma, barva a obsah v podobě obrazových slov, které tak odkazují i ke kulturní historii Tchaj-wanu. Ponořením se do dávné tradice tamní designéři vytvářejí a vyjadřují konceptuální krásu slov.

Lei Hou Keong: Kultura plakátu – Macao
Macao je autonomní oblast na jižním pobřeží Číny s počtem obyvatel menším než 700 000, ale s historií trvající déle než 5 000 let. Grafický design v oblasti Macaa zřídkakdy byl podřízen politice nebo ekonomice, ale vyjadřije především svou kulturní jedinečnost - směs čínské a portugalské kultury.

Datum zahájení 2018-05-30 00:00:00.0
Datum ukončení 2018-05-30 00:00:00.0
Místo konání Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara (Univerzitní 28, Plzeň) - LS221
Počet účastníků z ČR 0