Výstava: Čínský znakový plakát

Anotace

Na výstavě Chinese Characters Poster in the Czech Republic (Čínský znakový plakát v České republice) bude prezentována kolekce stovky plakátů od 80 designérů ze tří čínských oblastí – Pekingu, Macao a Tchaj-wanu. Vernisáž se uskuteční 30. května od 18 hodin.

Smyslem akce je setkání a sdílení čínské kultury prostřednictvím znakového písma. Kolekce vystavených autorských plakátů s důrazem na propojení lokálních čínských designérů, kteří budou své práce konfrontovat s prostředím české vizuální scény v oblasti grafického designu, vzešla ze spolupráce čínského kurátora a grafického designéra Li Xu a české kurátorky Lenky Sýkorové s týmem Galerie Ladislava Sutnara v Plzni.

Součástí výstavy jsou přednášky některých z tvůrců jak na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni, tak i na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem.

Datum zahájení 2018-05-30 00:00:00.0
Datum ukončení 2018-06-23 00:00:00.0
Místo konání Galerie Ladislava Sutnara, Riegrova 11, Plzeň; vernisáž: 30. 5. od 18 hodin
Více informací https://fdu.zcu.cz/cz/1817-cinsky-znakovy-plakat-v-galerii-ladislava-sutnara