Gymnázium Jaroslava Vrchlického, Klatovy

Představení školy

Gymnázium v Klatovech je škola s dlouhou tradicí, bylo založeno roku 1812. V roce 2022 tedy oslavilo 210. výročí svého založení.

V současné době je na škole otevíráno studium čtyřleté, šestileté a osmileté. Gymnázium má více než 600 studentů.

Škola na začátku studia nedělí žáky do studijních větví. Výraznější diferenciace výuky podle budoucího zaměření studenta je dosaženo daleko lépe rozsáhlou nabídkou volitelných předmětů, v posledních letech studia bohatě hodinově dotovaných. Proto spolu s žádaným všeobecným rozhledem poskytuje škola širokou možnost přípravy podle konkrétního zaměření studenta (přírodovědného, technického, humanitního apod.).

Výsledkem tohoto systému vzdělávání je takřka 100 % úspěšnost našich studentů při maturitě a stejně tak i při přijímání na zvolené vysoké školy.

Mezi naše priority patří:

  • využití moderních technologií ve výuce (počítače, tablety, multimediální učebny aj.)
  • široká nabídka vyučovaných cizích jazyků, vysoká úroveň jejich výuky a složení mezinárodně platných zkoušek
  • široká nabídka volitelných a nepovinných předmětů sloužících k profilaci studentů
  • všestrannost, nabídka sportovních aj. kroužků, podmínky pro studium sportovců, školní klub, kulturní aktivity
  • udržování výborných výsledků a tedy hodnocení školy jako velmi úspěšné.